Отримай безкоштовну консультацію

запишіться на консультацію. залиште свій номер телефону, з вами зв’яжуться наші фахівці.


Участь адвоката на допиті

Одним з головних етапів слідчої дії є допит. Адвокат у кримінальних справах стежить за тим, щоб допит проходив в рамках закону, а його підзахисний не піддавався загрозам або використання фізичної сили, психологічного насильства. Таким чином, вдається забезпечити захист прав потерпілого, підозрюваного, свідка і т.д., а також забезпечити визначення фактів, здатних спричинити за собою пом’якшення покарання. На першому етапі роботи з адвокатом, консультація адвоката є необхідною і мінімальним дією.
Наша юридична компанія забезпечить присутність адвоката на допиті потерпілого, свідка, підозрюваного.
На досудовому розслідуванні прийнято організовувати допит для кожного з учасників – свідка події, який зазнав і підозрюваного. Кожен з учасників має можливість скористатися послугами адвоката.

Свідки – це найбільша группаучастніков кримінального процесу. А допит свідка – найпоширеніший спосіб отримання доказів у цьому процесі, як для звинувачення, так і для захисту.

Так як свідками стають «волею обставин», то їм може стати будь-яка людина, незалежно від його бажання і статусу. Слідчий може викликати до себе на допит будь-яка особа, про яку є дані, що йому відомі або можуть бути відомі обставини, які підлягають доведенню під час кримінального провадження. З цього правила є невеликі виключення, наприклад, в ч. 2 ст. 65 нового Кримінального процесуального кодексу України (далі тут – КПК) визначено коло осіб, які не можуть бути допитані в якості свідків, але таких осіб дуже мало (священнослужителі, адвокати, нотаріуси, лікарі, судді, присяжні засідателі і інші, – в основному по предмету саме їх професійної таємниці).

У свою чергу, при постановці питань, які мають відношення до свідка, його родичам і членам сім’ї при відмові давати показання з таких питань рекомендуємо посилатися на норми КПК, а на положення ст. 63 Конституції України, яка, згідно зі ст. 8 Конституції, має вищу юридичну силу в країні. У ст. 63 Конституції України передбачено, що свідок не несе відповідальності за відмову давати показання щодо зазначених вище осіб без будь-яких приписок щодо підозр у скоєнні злочину.

Під час допиту свідок має право на правову допомогу адвоката, важлива попередня консультація адвоката. Чи не рекомендуємо нехтувати цим правом. Присутній на допиті адвокат може надати Вам не тільки правову, а й значну моральну поддержку.Еслі ж до Вас під час допиту не допускають обраного Вами адвоката, то чинний КПК уже не передбачає права відмовитися від надання свідчень без участі адвоката (як це було до 20 листопада 2012 року). Але рішуче заявите, що недопуск адвоката є грубим порушенням Вашого права на правову допомогу, яке встановлено в ст. 59 Конституції України, а також права свідка на правову допомогу адвоката згідно п. 2 ч. 1 ст. 66 КПК.

Згідно з положеннями ст. 87 КПК, доказ, отриманий з порушенням права на захист, є неприпустимим, тобто таким, на підставі якого не може будуватися звинувачення. Важливо відразу вказати в протоколі допиту Ваше бажання користуватися правовою допомогою.
Під час допиту потерпілого, свідка, підозрюваного адвокат повинен бути присутнім. Це допоможе запобігти дачу завідомо неправдивих показань.

Ще одна важлива перевага присутності адвоката на допиті – адвокат може розібратися: для чого був запрошений той чи інший потерпілий, свідок, подозреваемий.В надалі це допоможе уникнути ситуації, коли потерпілий або свідок стає потенційним підозрюваним у певній справі.

Крім того, потерпілі також потребують допомоги адвоката на допиті, так як завдяки йому, вони зможуть захистити власні права та інтереси і діяти при цьому в рамках закону.

Ще один учасник допиту, який потребує допомоги адвоката – підозрюваний. Адже саме адвокат зможе відстоювати права свого підзахисного в суді, доводячи його невинність і грамотно оперуючи фактами і доказами.

Фахівці нашої юридичної компанії впевнені, що своєчасна допомога і консультація адвоката у кримінальних справах на допиті – це запорука успіху. Наші адвокати проконсультують потерпілого, свідка, підозрюваного про можливі наслідки за дачу неправдивих свідчень, про те як вести себе на допиті і забезпечать свою присутність на слідчій дії.

Відгуки

Ви також можете залишити відгук або записатися через форму зворотного зв’язку

Кристина

студентка
5/5

Срочно нужна была помочь уголовного адвоката. Моего мужа забрали в полицию за распространение наркотиков, хотя раньше замеченным в каких то таких делах не был. Требовали очень большую суму денег.
Я позвонила в Адвокатское бюро, адвокат оперативно выехал. Адвокат вел себя уверенно и быстро

Богдан

дизайнер
4.5/5

Олексій Владіславович прийшов на допомогу, коли ми її зовсім не очікували. Не тільки професіонал своєї справи, але і дуже хороша людина. Завдяки йому ми...
успішно добрались додому, а не залишились ночувати у відділенні поліції)) Олексій, дякуємо за допомогу, небайдужість та професіоналізм!

Iнна Маркова

письменниця
5/5

Мы купили с мужем квартиру и нужно было мужа прописать. Пошли в военкомат а там ему вручили повестку и сказали прийти на медосмотр. Я была в панике...
Нашли с мужем в интернет Адвокатское бюро, записались на консультацию. Адвокаты очень приятные и профессиональные. Мы решили все свои вопросы.

Валентина

мама в декрете
4/5

Со мной случилась не очень приятная ситуация и понадобилась помощь адвоката в апелляционном суде, времени было мало, решила найти в интернете...
Случайно наткнулась на сайт Алексея Владиславовича, не долго думая, написала и подробно рассказала всю ситуацию, ответ получила быстро. Позже Алексей Владиславович составил план действий, тактику поведения в суде, собрали нужные документы для суда. Решение суда было в нашу пользу. Я очень рада, что обратилась за помощью именно к Алексею Владиславовичу, он честный, порядочный адвокат, профессионал своего дела. Спасибо Вам огромное!

Отримай консультацію зараз

Заповніть форму зворотного зв’язку і я Вам обов’язково відповім


+38 067-447-79-91

Київ, вул. Предславінська 34-б