Отримай безкоштовну консультацію

запишіться на консультацію. залиште свій номер телефону, з вами зв’яжуться наші фахівці.


Виконавчий напис нотаріуса

Під виконавчим написом нотаріуса необхідно розуміти спеціальне розпорядження нотаріуса, спрямоване на звернення стягнення на уроках іпотеки. Дане стягнення передбачає примусовий продаж майна боржника, залишеного в заставу, для стягнення заборгованості, що виникла. Припис нотаріуса може бути скоєно лише на підставі документів, які в обов’язковому порядку підтверджують зобов’язання боржника перед кредитодавцем. Тобто, безперечність зобов’язань боржника – це основа для здійснення подібного стягнення заставного майна.

З вищеописаного можна зробити логічний висновок, що виконавчий напис не є вирішенням спору між боржником і фінансовою установою, а лише підтвердженням безспірності зобов’язань боржника.

Закон України «Про виконавче провадження» розглядає виконавчий напис нотаріуса, як документ, який є підставою для відкриття виконавчого провадження. Даний факт також обумовлений зверненням кредитодавця про стягнення заставного майна для погашення виникли боргових зобов’язань за іпотечним кредитом.

Особливості розгляду документів нотаріусом:
Банк, перш ніж направити пакет документів на розгляд нотаріуса, зобов’язаний відправити боржника свої вимоги про погашення усієї суми боргу в достроковому порядку і попередити його про факт звернення до нотаріуса. Фінансова установа має зробити це мінімум, ніж за 30 днів до звернення до нотаріуса. У свою чергу, банк також надає нотаріусу документи, які б підтверджували факт відправки боржника відповідних вимог.
На відміну від судового розгляду, нотаріус виконує свої обов’язки лише на підставі наданих банком документів. Ні банк, ні боржник при вчиненні виконавчого напису не присутні.
Штраф за прострочення і неустойка за кредитними виплатами буде включена в виконавчий напис лише в тому випадку, якщо це обумовлено кредитним договором.
Факт безспірності боргових зобов’язань може бути підтверджений лише за допомогою документів первинного бухгалтерського обліку.
Виконавчий напис нотаріуса може бути здійснена будь-яким нотаріусом України, з яким працює банківська установа.
Для вчинення виконавчого напису, банк подає нотаріусу наступний пакет документів (стандартний набір):
заява, складена на ім’я нотаріуса, з проханням про вчинення виконавчого напису;
договір по кредиту;
іпотечний договірної документ;
розрахунок заборгованості по документам первинного бухгалтерського обліку;
документи первинного бухгалтерського обліку;
виписка рахунку за кредитним договором;
документи, що підтверджують факт вимог до боржника про дострокове погашення заборгованості та квитанцію, яка б підтверджувала факт відправки таких вимог;
установчі документи фінансової компанії;
довіреність на ім’я співробітника, який займається подачею документів нотаріусу.
Після подачі виконавчого напису в ГІС і відкриття відповідного виробництва, підуть всі тяготи виконання приписи: арешт майна по іпотеці, опис майна, попередня оцінка, торги по реалізації предмета іпотеки, оплата виконавчого збору і витрат, викликаних процесом виконавчого діловодства.

Факт визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, через подачу позову до суду, звільнить боржника від негативних наслідків, які викладені вище.

Найчастіше співпраця фахівців нашої компанії з клієнтами починається вже після того, як виконавчий напис нотаріуса була здійснена, у справі почалося виконавче провадження, і боржник отримав відповідну постанову.

Алгоритм скасування виконавчого напису нотаріуса:
Виїзд наших фахівців в орган виконавчої служби з метою ознайомлення з матеріалами справи, одержання копій документації, на підставі якої відбувається виконавче провадження.
Юридичний аудит і комплексний аналіз матеріалів справи.
Підготовка та направлення позову до суду про визнання виконавчого напису нотаріуса недійсною.
Оформлення і подача клопотання з метою зупинення виконавчого провадження по реалізації заставного майна.
Витребування копій документів, на підставі яких і була здійснена нотаріальна напис.
Юридичний аналіз витребуваних документів, перегляд аргументів для отримання позитивного рішення за позовом.
Задоволення судом позову про визнання виконавчого напису нотаріуса недійсною.
Зняття арешту з заставного майна через подачу відповідної заяви в ГІС (на підставі позитивного рішення суду).
Отримання постанови ДВС-а про припинення виконавчого провадження та зняття арешту з майна клієнта.
Моніторинг скасування обтяжень через Єдиний держреєстр майнових прав на нерухомість.
Наші співробітники мають значний досвід для позитивного вирішення кредитних суперечок.

Ми здатні досягти позитивного результату не тільки в залі суду, а й використовуючи позасудові методи юридичного врегулювання кредитних суперечок!

Відгуки

Ви також можете залишити відгук або записатися через форму зворотного зв’язку

Кристина

студентка
5/5

Срочно нужна была помочь уголовного адвоката. Моего мужа забрали в полицию за распространение наркотиков, хотя раньше замеченным в каких то таких делах не был. Требовали очень большую суму денег.
Я позвонила в Адвокатское бюро, адвокат оперативно выехал. Адвокат вел себя уверенно и быстро

Богдан

дизайнер
4.5/5

Олексій Владіславович прийшов на допомогу, коли ми її зовсім не очікували. Не тільки професіонал своєї справи, але і дуже хороша людина. Завдяки йому ми...
успішно добрались додому, а не залишились ночувати у відділенні поліції)) Олексій, дякуємо за допомогу, небайдужість та професіоналізм!

Iнна Маркова

письменниця
5/5

Мы купили с мужем квартиру и нужно было мужа прописать. Пошли в военкомат а там ему вручили повестку и сказали прийти на медосмотр. Я была в панике...
Нашли с мужем в интернет Адвокатское бюро, записались на консультацию. Адвокаты очень приятные и профессиональные. Мы решили все свои вопросы.

Валентина

мама в декрете
4/5

Со мной случилась не очень приятная ситуация и понадобилась помощь адвоката в апелляционном суде, времени было мало, решила найти в интернете...
Случайно наткнулась на сайт Алексея Владиславовича, не долго думая, написала и подробно рассказала всю ситуацию, ответ получила быстро. Позже Алексей Владиславович составил план действий, тактику поведения в суде, собрали нужные документы для суда. Решение суда было в нашу пользу. Я очень рада, что обратилась за помощью именно к Алексею Владиславовичу, он честный, порядочный адвокат, профессионал своего дела. Спасибо Вам огромное!

Отримай консультацію зараз

Заповніть форму зворотного зв’язку і я Вам обов’язково відповім


+38 067-447-79-91

Київ, вул. Предславінська 34-б