Отримай безкоштовну консультацію

запишіться на консультацію. залиште свій номер телефону, з вами зв’яжуться наші фахівці.


Викуп боргу у банку

З кожним роком кількість проблемних кредитів в українських банках тільки збільшується. Цьому сприяє постійно зростаюче число позичальників, які з тих чи інших причин не здатні платити по виниклих боргах. Подібна проблема в нашій країні існує вже давно, а сторони конфлікту (позичальники та банки) все ще безуспішно намагаються знайти найбільш оптимальні варіанти для її вирішення. Таке рішення, як зменшення боргу з боку банку не знайшло особливої ​​популярності і ефективності. Хоча з першого погляду може здатися, що цей вихід дозволить вирішити виниклу ситуацію з мінімальними втратами для кредитора і позичальника.

Наша компанія пропонує власне бачення кредитної проблеми і можливість для її усунення.
Чому банки продають свої кредити зі знижкою і хто їх купує?
Для початку розберемося з тим, як банки переводять кредит в розряд проблемних. Відбувається це з причин відсутності виплат в необхідному обсязі або в обумовлені в кредитному договорі терміни. Тобто, заплативши не всю суму або прострочити термін виплати, позичальник автоматично стає проблемним боржником, так як через його дій або бездіяльності банк зазнає певних збитків. Пам’ятайте, що забезпечення банком власних інтересів – це їх першочергове завдання при виникненні заборгованості. Стягнення боргу відбувається за класичною і давно відомою схемою, яка складається з нижчезазначених етапів:

повідомлення позичальника про те, що умови кредитного договору були порушені. На цьому етапі переговори з банком не тільки можливі, але і є відмінною можливістю для вирішення проблемної ситуації найменш болючим способом для обох сторін.
складання банком позовної заяви до суду з вимогою про примусове стягнення заборгованості з недобросовісного позичальника.
винесення судом позитивного для банку рішення: звернення до виконавчої служби, опис майна, продаж його на аукціоні (реалізація) і відшкодування збитків, яких зазнали банківською установою.
Описаний алгоритм дій вимагає від кредитора значних часових і матеріальних витрат. А здійснення примусового стягнення може займати термін до декількох років. Все це є вкрай невигідним підприємством для банку, адже він, маючи безліч проблемних кредитів, ризикує не тільки фінансовими засобами, а й репутацією і навіть ліцензією на здійснення банківської діяльності. Все це змушує банки продавати проблемні кредити і робити при цьому значну знижку для покупця.

Хто ж здійснює покупку кредитів?
Саме колектори займаються викупом проблемних кредитів у фінансових установ. Колекторська діяльність має офіційну назву – факторинг.

Факторингова діяльність в нашій країні вимагає отримання відповідної ліцензії. Такі компанії отримують прибуток за рахунок різниці між купівлею кредиту і засобів, виручених у боржника. Звертаючи увагу на позичальника і характеристики самого кредиту, банківська знижка для колекторів може доходити до 90%.

Чи можна самостійно викупити свій борг у банку?
В Україні викуп боргу відбувається тільки третіми особами. Позичальник або інші (зацікавлені особи) подібного права не мають. Факторингові компанії мають повне право на покупку проблемного кредиту зі знижкою. Колекторська діяльність знаходиться на межі чинного законодавства. Саме тому всі залякування і погрози з боку колекторів – це не що інше, як бажання якомога швидше повернути вкладені кошти. У більшості випадків колектори готові до діалогу і йдуть на поступки. Ці поступки сприяють втраті частини їх прибутку, але гарантують більш швидке отримання (повернення) коштів, витрачених на викуп кредиту і «вибивання» боргів.

Пам’ятайте, що проведення переговорів з колекторами – це складний і тривалий процес, що вимагає залучення професійного юриста зі значним практичним досвідом. Саме тому багато юридичних компаній обзавелися ліцензіями на ведення факторингової діяльності. Тепер боржник може провести переговори з юридичною компанією про умови погашення боргу. Компанія, в свою чергу, викупить кредит у банку і дозволить своєму клієнтові погасити його на обумовлених раніше умовах.

Відгуки

Ви також можете залишити відгук або записатися через форму зворотного зв’язку

Кристина

студентка
5/5

Срочно нужна была помочь уголовного адвоката. Моего мужа забрали в полицию за распространение наркотиков, хотя раньше замеченным в каких то таких делах не был. Требовали очень большую суму денег.
Я позвонила в Адвокатское бюро, адвокат оперативно выехал. Адвокат вел себя уверенно и быстро

Богдан

дизайнер
4.5/5

Олексій Владіславович прийшов на допомогу, коли ми її зовсім не очікували. Не тільки професіонал своєї справи, але і дуже хороша людина. Завдяки йому ми...
успішно добрались додому, а не залишились ночувати у відділенні поліції)) Олексій, дякуємо за допомогу, небайдужість та професіоналізм!

Iнна Маркова

письменниця
5/5

Мы купили с мужем квартиру и нужно было мужа прописать. Пошли в военкомат а там ему вручили повестку и сказали прийти на медосмотр. Я была в панике...
Нашли с мужем в интернет Адвокатское бюро, записались на консультацию. Адвокаты очень приятные и профессиональные. Мы решили все свои вопросы.

Валентина

мама в декрете
4/5

Со мной случилась не очень приятная ситуация и понадобилась помощь адвоката в апелляционном суде, времени было мало, решила найти в интернете...
Случайно наткнулась на сайт Алексея Владиславовича, не долго думая, написала и подробно рассказала всю ситуацию, ответ получила быстро. Позже Алексей Владиславович составил план действий, тактику поведения в суде, собрали нужные документы для суда. Решение суда было в нашу пользу. Я очень рада, что обратилась за помощью именно к Алексею Владиславовичу, он честный, порядочный адвокат, профессионал своего дела. Спасибо Вам огромное!

Отримай консультацію зараз

Заповніть форму зворотного зв’язку і я Вам обов’язково відповім


+38 067-447-79-91

Київ, вул. Предславінська 34-б